Wiosnę czuć w powietrzu, aczkolwiek chłodne powietrze wciąż przypomina nam o zimie. Jednak zmiana garderoby jest nieuchronna i cieszy mnie to bardzo. Czas schować śniegowce i moje ulubione puchówki.Ja już zastanawiam się nad tym jak się nosić wiosną 2019, zwłaszcza , że w zeszłym roku o tej porze byłam w ciąży i w tym momencie na wiosnę zostały mi ciążowe ciuchy ( w związku z tym uruchamiam wyprzedaż ciążowych ubrań tutaj). Zastanawiam się które z nowych trendów zaadaptować, a które zupełnie odpadają. Co Wy na to , bym następny post zrobiła o trendach wiosna/lato 2019 ?

Tymczasem dla odmiany przygotowałam post z bardzo minimalistyczną, smart casualową stylizacją, idealną np. do biura. Postawiłam na grę zdecydowanych kolorów z palety neutrali Pantone wiosna/lato 2019 oraz bardzo delikatnych faktur, które widać dopiero z bliska na materiałach.

Minimalistyczny styl, smart casual, kuloty w krateczkę w kolorze toffee- pantone 2019 wiosna/lato, biały golf, fioletowe skarpetkowe szpilki

Bazą stylizacji są spodnie typu kuloty o garniturowym kroju w kant, w ciepłym kolorze Toffee, który jest jedną z propozycji Instytutu Pantone na wiosnę/lato 2019. Kuloty od kilku lat nieśmiało w Polsce się przebijają, pewnie ze względu na swoją trudną długość, która może nam zepsuć sylwetkę. Ale teraz mamy tak duży wybór tego typu spodni, że na pewno każda z nas znajdzie takie, które będą na niej dobrze leżeć. Poza tym teraz bardzo dużo ludzi chodzi w „przykrótkich” spodniach, więc te zmienione proporcje nie rażą. Idealnym ratunkiem dla ratowania proporcji ciała są szpilki.

Minimalistyczna stylizacja smart casual. Kuloty w krateczkę w kolorze toffee, biała bluzka z dekoltem pod szyję w prążki, fioletowe buty skarpetkowe.

Biały top w lekko kremowym odcieniu Corn Syrup – również Pantone wiosna/lato 2019 jest idealną bazą do bardzo wielu stylizacji. Jest to na tyle neutralne ubranie, że można je zestawić z każdym dołem-jeżeli chodzi o styl, kolor lub kolory i faktury. Taki top to doskonałą baza każdej garderoby , zwłaszcza kapsułowej.

Smart casual, kolore Pantone 2019 wiosna/lato neutrale.Toffee+sweet corn, okrągłe okualry w szylkretowej oprawie.

Dla ożywienia tego stonowanego duetu : Toffee vs Corn Syrup dodałam lekko nenowe skarpetkowe szpilki w ciekawym odcieniu fioletu

Kuloty Mango w krateczkę w kolorze Toffee, skarpetkowe fioletowe buty.

Z pozoru w tej stylizacji nie wiele się dzieje, ale z bliska faktura na bluzce i wzór na spodniach tworzą ciekawy kontrast.

Blogerka modowa, smart casual, koloromanka, neutralna paleta Pantone wiosna/lato 2019.
Blogerka modowa, smart casual, styl minimalny, koloromanka, szylkretowe okulary, neutralna paleta Pantone wiosna/lato 2019.
okrągłe okulary w szylkretowej oprawce ze złotymi ramkami Asos, top w prążki Mango w kolorze corn syrup. Trendy 2019


Ubrania, total look- Mango: top, spodnie, buty

okulary: Asos

zdjęcia: Natalia Świdlicka