Guerlain Terracotta Makeup Pallete
Nabyłam to cudo podczas wakacyjnej podróży.  Czekając na swój lot na Korfu szukałam nowego pudru brązującego( skończył mi się po ponad 2 latach używania świetny puder brązujący Rouge Bunny Rouge, ale jak to ja, zawsze jestem ciekawa nowych wrażeń, więc szukałam czegoś innego tym razem). Wypatrzyłam go na półeczce z limitowanymi edycjami dostępnymi głównie na lotniskach- w świetnej cenie bo 47 €
Cudna czekoladowa puderniczka taka sama jak w podkładzie Parure  projektu Hervé Van der Straeten’a skrywa w sobie puder brązujący w dwóch odcieniach oraz sprytnie ukryte pod spodem cztery współgrające ze sobą cienie.
Guerlain Terracotta Makeup Palette
Puderniczka posiada futerał z pędzelkiem do bronzera oraz pacynką do cieni.
Guerlain Terracotta Makeup Palette
Guerlain Terracotta Makeup Palette

Futerał na puderniczkę
Wszystkie elementy posiadają logo, są wykonane bardzo solidnie i praktycznie. Dzięki pokrowczykowi, ta przepiękna puderniczka nie ulegnie tak łatwo zniszczeniu w czeluściach torebki.
Całość jest moim zdaniem przepiękna i elegancka :), a dodatkowym plusem jest coś co mnie zwaliło z nóg, gdy pierwszy raz otworzyłam puderniczkę – PRZEPIĘKNY ZAPACH PUDRU
Bronzer jak wcześniej napisałam ma dwa odcienie, co zresztą bardzo dobrze widać na zdjęciach.  Puder ma maleńkie drobinki, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Na twarzy wygląda jak neutralny matowy puder, nadając twarzy trójwymiarowość  bez nadmiernego połysku. Osobiście uważam, że twarz powinna błyszczeć się tam, gdzie ją rozjaśniamy, a nie przyciemniamy.
Wstawiłam zdjęcie w różnym świetle. Po lewej ciemniejszy odcień, po prawej jaśniejszy.
CIENIE :

Cienie/ Eyeshadow set, Guerlain Terracota makeup palette
4 kolory w domyśle w 2 uzupełniających się zestawach, niestety na opakowaniu nie ma nazw, więc nie jestem w stanie powiedzieć czy są dostępne w regularnej kolekcji, a szkoda, bo świetnie pasują mi te kolory 😉
cienie/ eyeshadow, Guerlain Terracotta makeup palette
Górne cienie, po lewej stronie nabłyszczający złoty cień, który świetnie się sprawdzi jako uniwersalny rozświetlacz i głównie daje połysk,  nie kolor, po prawej metaliczny khaki ze złotym błyskiem.
cienie/ eyeshadow, Guerlain Terracotta makeup palette
Dolny set: na zdjęciu po lewej stronie matowy cień w beżowo brązowym kolorze, ciemniejszy niż skóra, po prawej bardzo ciemno-brązowy metaliczny cień, który w przeciwieństwie do zielonego khaki powyżej, może bardzo neutralnie przyciemnić nam oko, jeśli nie aplikujemy go specjalnie dużo.
Na potrzeby zdjęć aplikowałam cienie mocno.
Guerlain Terracotta makeup palette
od lewej złoty, beżowy, brązowy i khaki
Na koniec w jednym miejscu wszystkie kosmetyki z tej palety:
od lewej cienie : beż, brąz, złoty, khaki oraz bronzer jasny i ciemny
Podsumowując :
dla mnie ta paleta jest bardzo uniwersalna. Oprócz niej do kosmetyczki wkładam puder matujący, ulubioną szminkę , tusz do rzęs i róż i mam pełen piękny makijaż.
Na pewno wkleję jakieś zdjęcia makijaży wykonanych z użyciem tej paletki 🙂