Perfekcyjnie ukształtowane i wypełnione brwi potrafią bardzo dodać urody jeśli nie przesadzimy.

Mimo,że jestem posiadaczką bardzo ciemnych brwi, to nie jestem zadowolona. Reguluję je delikatnie pęsetą w ich naturalnym kształcie, ale w zależności od światła skóra brzydko prześwituje i brwi tracą optycznie swój kształt. Nie jestem zwolenniczka henny, ponieważ nic mi to nie daje, nie wypełnia ona luk między włoskami, a nie mam czego przyciemniać, bo włoski są ciemne.

Szukałam kosmetyku,który wyrówna kolor  i bardzo naturalnie podkreśli brwi i myślę, że znalazłam swój ideał na co dzień.

BOBBI BROWN – Natural Brow Shaper & Hair Touch Up

Jest to maskara o kremowo-żelowej konsystencji, która dyscyplinuje włoski, jednocześnie podkreśla i wypełnia brwi. Do wyboru mamy pięć odcieni, od najjaśniejszego :

  • clear- bez koloru
  • blonde – bardzo jasny brąz
  • auburn- brązowy kasztan
  • rich brown- głęboki brąz
  • mahogany – ciemny, popielaty brąz

Buteleczka jest malutka, ma pojemność 4,2 ml i długość troszkę ponad 8 cm.

Natural Brow Shaper ma podobną. lecz zdecydowanie mniejszą szczoteczkę niż tusz do rzęs. Krem-żel ma bardzo lekką, płynną konsystencję i zasycha matowo, usztywniając lekko brwi i  tworząc pudrowe wykończenie. Ja mam kolor rich brown, który jest jaśniejszy niż moje brwi. Zrobiłam to celowo, żeby jedynie nadać im ciepły brązowy ton, a przy okazji zdefiniować ich kształt.

Bobbi Brown, Natural Brow Shaper/ Rich Brown

Poniżej porównanie, moje brwi bez niczego po lewej stronie oraz po pomalowaniu BB Natural Brow Shaper

Po prawej stronie BB Natural Brow Shaper w kolorze Rich Brown

Dla mnie Natural Brow Shaper jest ideałem na co dzień!  Oczywiście jeśli lubisz swoje brwi i chcesz, żeby były jeszcze lepiej zdefiniowane, przy zachowaniu naturalnego looku,  tak że nikt nie zauważy że użyłaś czegokolwiek 🙂

Jego niewątpliwe plusy to:

  • buteleczka mieści się w dłoni, z łatwością zabierzemy ją wszędzie ze sobą
  • bardzo wygodna aplikacja jedną ręką- jak kredką, 
  • pudrowe naturalne wykończenie
  • efekt utrzymuje się cały dzień
  • podkreśla naturalny kształt brwi, nie wyrysujemy nim specjalnego kształtu
Jeżeli ktoś szuka czegoś do korygowania kształtu brwi w dowolny sposób, ale z podobnym wykończeniem to polecam Smashbox Brow Tech To Go, który testowałam zanim kupiłam BB. Jest to kosmetyk 2w1:  płaska, skośno ścięta kredka , którą można nadać brwiom ostrzejszy kształ, jeśli ktoś taki lubi  oraz maskara z bezbarwnym żelem do ułożenia włosków. No ale w tym momencie przegrał z Natural Brow Shaperem 🙂